Home Grożne powikłania leczenia dysplazja stawów biodrowych
Grożne powikłania leczenia dysplazja stawów biodrowych PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo


Szukam interesujących ,nietypowych przypadków i zdjęć usg, itp,zwłaszcza takich gdzie dobry staw(Typ I) się pogorszył do umieszczenia na stronie w celach szkoleniowych i ku przestrodze !!! ( możliwe kupno ) ( ja nie widziałem> 150 000 tys badań niemowlaków ale w piśmiennictwie są opisane ).Zainteresowanych proszę o kontakt( kulej"małpa"ozzl.org.pl) kliknij nawias --+ ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) .
Co powinna wiedzieć każda matka, aby zapobiec nieprawidłowemu rozwojowi bioder u niemowlęcia?


• Najważniejszą rzeczą przy badaniach profilaktycznych jest wyłonienie spośród noworodków tych dzieci, które mają najcięższe wady i natychmiastowe rozpoczęcie ich leczenia. Bowiem każdy dzień powoduje pogorszenie wady a krótki na pozór okres 2 tygodni przekreśla szanse niektórych niemowląt na całkowite wyleczenie, uniknięcie operacji lub martwicy głowy kości udowej.

• Wrodzone zwichniecie stawów biodrowych dotyczy ok.1-2% populacji noworodków,co potwierdza podobna liczba wymienianych bioder u dorosłych rocznie, z powodu komplikacji po leczeniu DDH.
Świadczy to również że jeżeli nie wykryjemy DDH zaraz po urodzeniu i pozwolimy na rozwiniecie zmian wtórnych ,dochodzi do trwałego zaburzenia funkcji stawu biodrowego.


• Każda matka może zwiększyć szanse prawidłowego rozwoju stawów biodrowych swojego dziecka, układając je w pozycji umożliwiającej prawidłową odbudowę stawu.

Czym różni się profilaktyka od leczenia w przypadku niemowlęcych bioder? Zasady są takie same. Staw ma najlepsze warunki do odbudowy, gdy zgięcie bioder wynosi powyżej 90st ( czyli kolana znajdują się powyżej linii pośladków) a odwiedzenie ok 50 st ( czyli obydwa uda po rozłożeniu są w takiej samej odległości od podłoża) w profilaktyce działamy za pomocą rodziców by uzyskać jak najkorzystniejsze ułożenie stawu biodrowego .Jest to najdelikatniejszy sposób jego odbudowy, najbardziej wygodny dla niemowlaka bo rodzice reagują natychmiast na każdą dolegliwość swojego dziecka, a w leczeniu stosujemy artykuły ortopedyczne.

• Natura sama umożliwia prawidłowy rozwój stawu biodrowego powodując ochronny, fizjologiczny przykurcz mięśni, który zapewnia właściwe ułożenie kończyn. Nie należy więc podczas pielęgnacji i ubierania prostować zgiętych nóżek dziecka, tylko pomagać mu w utrzymaniu tej korzystnej dla bioder postawy do ok 6 m.ż a zwłaszcza do1 badania usg

.

 
Reklama
Copyright © 2019 sono-medicus. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.